Skip to main content

Kontakt

© hydraulika.pro - Dalmedia Lampka Damian, Racibórz ul. Węgierska 4. Powered by kozubek.info.

Technika grzewcza

Systemy ogrzewania. Najbardziej zaawansowane rozwiązania dla instalacji grzewczych.
Technika grzewcza

Ogrzewanie grzejnikowe

Ogrzewanie grzejnikowe jest stosunkowo tanie, łatwe w montażu i może współpracować z dowolnym źródłem ciepła. Bogata oferta rodzajów i wielkości grzejników umożliwia ich optymalny dobór pod względem technicznym i estetycznym, do różnych pomieszczeń. Przy ich wyborze i instalowaniu trzeba zwrócić uwagę na właściwą lokalizację, zapewniającą równomierne ogrzewanie całej przestrzeni, uwzględniając również dostosowanie ich do wymagań istniejącej lub projektowanej instalacji centralnego ogrzewania.
TECHNIKA GRZEWCZA

Ogrzewanie podłogowe

System ogrzewania podłogowego wykorzystuje energie w bardziej efektywnie niż tradycyjne systemy grzejnikowe systemy ogrzewania. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o sam komfort ciepła, ale również o dokładność regulacji temperatury poprzez zastosowanie elektronicznych termostatów. Oznacza to, ze system ogrzewania podłogowego potrzebuje o około 20 procent energii mniej do osiągniecia tej samej temperatury w przeciętnym domu od tradycyjnych grzejników elektrycznych.
Technika grzewcza

Systemy solarne

Systemy solarne – energia słoneczna jest ekologicznym odnawialnym źródłem energii. Dla tych którym środowisko nie jest obojętne zachęcamy do inwestowania w system kolektorów słonecznych. Wielkość układu solarnego zależy od wielu czynników, które trzeba dokładnie przeanalizować. Wybór zbyt małego systemu lub też jego przewymiarowanie wpływa na prace instalacji solarnej. Prawidłowe określenie wielkości układu solarnego wspomagającego podgrzewanie ciepłej wody zależy głównie od: - określenia w jakim procencie w skali roku energia słoneczna ma pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę (typowo zakłada się ok.60%) - zapotrzebowania na ciepłą wodę - trybu życia domowników (np.obecność w domu w ciągu dnia) - położenia kolektora słonecznego względem stron świata - nachylenia kolektora słonecznego względem poziomu (do płaszczyzny ziemi) - lokalnego nasłonecznienia - cyrkulacji ciepłej wody lub jej braku - użytkowania dużych odbiorników ciepłej wody np. Wanien

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na na każde nurtujące Cię pytanie.